čtvrtek 25. prosince 2008

Zlaté prasátko

Prej svátky klidu a míru... zlatý voči. Jsem skoro dva dny nezamhouřila oka a teď mám problém se vyškrábat k páníčkům do postele, jak jsem unavená.

Na Štědrý den jsme vyrazili do Tlumačova - já s paničkou s předstihem už ráno hromadnými dopravními prostředky, aby nám nic neuteklo (třeba příprava kapra). Nejdřív jsem pořád proháněla kocoura, protože jsem si chtěla hrát (ale on ne), pak přišla na pokec Rona, tak jsme rozryly zahrádku, vytahaly všechny moje hračky na dvorek a zašlapaly všechny podlahy na trase dvorek-kuchyň-jídelna (aby panička nezapomněla, jak vypadá mop na podlahy). Páníčci si mysleli, že si před večeří odpočinu, když šla Rona v poledne domů, ale to se nedalo - pořád se někde něco chystalo, sem tam něco upadlo na zem, taky se mi občas podařilo odhalit, kam se zašil kocourek... no prostě nebyl čas na blbosti a falešná hrdinství, takže z odpočinku nebylo nic. Před večeří jsme šly k Roně vyzvednout bábinu, tak jsme si ještě zablbly u nich na dvorku. Původně měla být Rona u večeře s náma, ale paničky vyměkly - když nás dopoledne viděly, jak blbnem, řekly, že by aspoň u večeře chtěly klid.
No řeknu vám, měla jsem toho večer plný kecky - kdo má pořád hlídat tolik lidí?! Kdyby aspoň chvilku poseděli, ale on se pořád někdo musí někam cárat... a když jdete zkontrolovat, co dělá jeden, zmizí vám zase někdo jiný... Večer jsem byla úplně vyřízená, tak jsem docela uvítala, že bábina šla za Ronou a nejmladší štěně jelo za zábavou - tři lidi se hlídají jednodušej (když se navíc dívají všichni na TV) - dokonce jsem si dovolila na chvilku zavřít obě očička... Ale opravdu jen na chvilku. V noci totiž bylo potřeba být ve střehu - oni si normálně všichni lehli a nechali všechny ty věci, co vytahali večer z krabiček z pod stromečku, bez dozoru! A kocoura taky! Tak mi nezbylo, než celou noc pochodovat po domě a všechno to kontrolovat. Panička naštěstí v osm ráno vstala a přebrala štafetu, tak jsem sebou plácla na zem a konečně usnula.

Dnes se konala druhá fáze "klidu a míru" - přijela teta a spol. tzn. Joli a Dag. No a moje lidská smečka se rozhodla vzít to vánoční navštěvování rodiny od podlahy, tak dovezli i bábinu s Ronou. Joli se do nás neplete, protože už je starý a nemocný a radši sedí doma v teple, ale já s Dagem a s Ronou jsme dělali pěkný čurbes... Jenom tak se honit po dvoře nás nebavilo, tak jsme nejdřív ukradli z chodby jednu Diesel tenisku, kterou nám ale v zápětí přišel páníček sebrat, protože nás špehouni viděli z okna, pak jsme si našli erární nášupky na dvorek, které nám ale zabavili taky, a nakonec jsme uloupili jednu postarší bundu, kterou si nejmladší (skoro)panička dává na stoličku, když bubnuje, aby nechytla ve studené garáži vlka. 
No vyřádili jsme se úplně maximálně (až na Ronu - ta asi jede na nepřerušitelný zdroj). Páníčci se nad náma nakonec smilovali a pustili nás dovnitř, a dokonce jsme dostali od tety dobrůtky (sušené maso je fakt žrádlo). Lakomá Rona nám všem pokradla a sežrala vepřové uši a málem mě zakousla kvůli piškotu, ale jinak dobrý. 
Panička si pochvalovala, že konečně ve svých letech viděla zlaté prasátko (hned několikrát) a ani nemusela držet půst... akorát mě zapomněla ve fázi zlatého prasátkovství vyfotit :-)

Dostali jsme se domů do Zlína dnes asi o půl páté večer a od té doby spím a spím a spím. Teď mě ještě páník donutil jít se ven vyčurat, ale tím moje pohybové aktivity končí. 
A běda, jak mě někdo zítra ráno bude budit, že jdeme na procházku! To snad budu i zlá...

Žádné komentáře:

Okomentovat