středa 14. října 2009

Do Českého ráje, cesta daleká je, dudláj dudláj dá...

Na dovolené bylo krásně... Bydlení sice nebyl žádný luxus, ačkoli se to pyšnilo názvem "Hotel Lázně Sedmihorky", ale nestěžovali jsme si (poměr cena/výkon odpovídal, říkali páníci) - přes den jsme stejně pochodovali v přírodě a večery jsme proseděli v takové pěkné hospůdko-restauraci nedaleko. Takže jsme tam vlastně jen spali. Cesta byla poněkud delší - vlastně nejdelší, jakou jsem zatím absolvovala - jelo se tam víc jak čtyři hodiny! Ale páníčci mi udělali zastávku, abych se protáhla a vyčurala.V pátek po příjezdu (a po jídle - dostala jsem spoustu masa z paniččiného nedojedeného trampského guláše) jsme se mrkli jen na takovou menší vyhlídku asi 2 km od hotelu, protože bysme dál za světla už nedošli, ale další dny už jsme se nešetřili.

V sobotu jsme se potkali s nějakýma paniččinýma kamarádama, co bydlí v Rumburku. Přijeli za náma na jeden den, tak jsme se prošli po takové méně náročné trase na zámek Hrubá Skála a jinou cestou zpět, dali jsme si obídek (teda páníčci - já jsem spala pod stolem), no a protože byl den ještě mladý, nasedli jsme všichni do auta a jeli se podívat na Trosky - to byl takový velikánský, ale rozpadlý domek asi deset minut cesty...
Nejvíc mě tam zaujala taková divná slípečka, ale panička mě k ní nechtěla pustit :)

V neděli jsem s páníčkama prošla velký okruh Hruboskalskem (spousta vyhlídek, hrad Valdštejn, nějaký domeček ze 17. století...) - chodili jsme skoro celý den.

Myslela jsem, že už je po všem, ale páníčkům se zdálo hloupé nevidět Prachovské skály, když už jsou v Českém ráji, tak se rozhodli, že se tam v pondělí cestou domů ještě na chvilku zastavíme. Když jsme tam přijeli a zjistili jsme, jak je to malé, prošli jsme si rovnou celý velký okruh (asi 3 hodiny) a kolem poledne jsme konečně vyrazili směr domov. Byla jsem tak unavená, že když mi páníčci zastavili za půlkou cesty u motorestu, abych se protáhla a vyčurala, nechtělo se mi ani z kufru :-)
Bylo to ale moc fajn - pořád se mi někdo věnoval, mohla jsem pobíhat na volno, čuchat se s ostatníma pejskama... a nejlepší bylo, že jsem tam nikomu nevadila a nikdo na páníčky nekřičel, ať si mě přivážou. Co víc si přát :)


Všechny fotky najdete tady.
A taky panička přidala odkaz na všechny fotky z předchozí dovolené - do záznamu o předchozí dovolené :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat